Olinek

Olinek w 12 tygodniu ciąży miał zdiagnozowaną wadę układu moczowego. Przeszedł kilka operacji prenatalnych. W skutek powikłań urodził się w 27 tygodniu ciąży.

Po porodzie stwierdzono u Niego wylewy 2 i 3 stopnia do mózgu, silne niedotlenienie, dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię, niedojrzałość układu pokarmowego i nerwowego, skomplikowaną wadę układu moczowego i wiele wiele innych.  Po 113 dniach, wielu narkozach i kilku zabiegach wyszedł do domu. Jednak wciąż walczy o zdrowie i sprawność.

Obecnie największym jego wrogiem jest czterokończynowe porażenie mózgowe. Mimo, że ma już prawie 8 lat, nie stoi samodzielnie, nie chodzi, próbuje kroczyć ze wsparciem osoby dorosłej przy balkoniku. Niedawno nadeszła nowa diagnoza – Zespół Aspergera i ADHD. Chłopiec wymaga wielospecjalistycznej stałej intensywnej terapii, leków i sprzętu rehabilitacyjnego. Nerki i układ moczowy również w najbliższym czasie będą wymagać co najmniej dwóch skomplikowanych operacji.

Aleksander potrzebuje dużego wsparcia finansowego. Mimo prawie zerowych szans na przeżycie, chłopiec żyje i ma szansę na samodzielność. Może ją osiągnąć dzięki ciężkiej pracy, wybitnym specjalistom i… wsparciu osób o wielkim sercu. Jeśli chcesz wspierać bezpośrednio leczenie i rehabilitacje Olinka, wejdź na https://fanimani.pl/jagodki/olinek/ zainstaluj wtyczkę na komputer lub pobierz aplikacje na telefon i wspieraj go robiąc codzienne zakupy online. Możesz też przekazać darowiznę, wtedy kliknij WPŁACAM na dole strony i wybierz „Wpłata na: Olinek” Dziękujemy.

Skip to content